C-modul | JERR Csecsemőkori reflexkorrekciós gyakorlatprogram alkalmazása (gyakorlati modul)
-
Óraszám: 120 óra
-
Képzés tervezett időpontja: 2023. január-december
-
A képzés nem akkreditált
-
Képzési napok: kéthavonta egy alkalommal egybefüggő 2 nap (pénteki, szombati napokon)
Kiket várunk a képzésre?
Azokat a szakembereket várjuk, akik munkájuk során rendszeresen találkoznak a 0-7 éves korú gyermekekkel és családjukkal és szeretnék alkalmazni a fejlődési eltérések és a regulációs területeken mutatkozó problémák megoldására a JERR Komplex Vizsgáló eljárásra épülő JERR Koragyermekkori reflexkorrekció csecsemőkori gyakorlatprogramját egyéni, home-training formában.
Akik nyitottak arra, hogy a gyakorlatprogram megtervezésében és a home-training szakmai kísérésében alkalmazkodjanak a gyermek egyéni adottságaihoz, szükségleteihez, fejlettségi szintjéhez, a család lehetőségeihez és igényeihez.
A jelentkezés feltételei
-
JERR A-modul – Reflexfejlődés elmélete és gyakorlata c. képzés és az azonos korosztályra vonatkozó JERR B-modul - JERR Komplex Vizsgálat elmélete és gyakorlata c. képzés sikeres elvégzése
A képzés várandósság alatt nem végezhető.
A képzés bemutatása
Gyakorlatorientált, családközpontú és interdiszciplináris szemléletű képzés, mely az ép idegrendszerű csecsemők reflexkorrekciós gyakorlatprogramjának alkalmazását helyezi a fókuszba.
A résztvevők elsajátíthatják a csecsemőkori reflexek stimulálását, integrációját és gátlását és a poszturális reflexek stimulálását elősegítő testhelyzeteket és mozdulatokat.
Megismerkedhetnek azoknak a játékos mozgáselemeknek a gyakorlati alkalmazásával, amelyek igazodnak a gyermek egyéni adottságaihoz, az aktuális fejlettségi szintjéhez és a reflexkorrekciós fejlesztés keretében biztosítják a csecsemők optimális és kiegyensúlyozott fejlődét.
Begyakorolhatják azokat a technikákat, amelyekkel bemutathatják és megtaníthatják a szülőknek ezeket a játékos gyakorlatokat, hogy az otthoni környezetben a mindennapos szülő-gyermek interakciókban a család megfelelően támogathassa a gyermek fejlődését, a reflexkorrekciós folyamatot.
A JERR módszer gyakorlati alkalmazásában a családközpontú szemléletmód magában foglalja a család támogatását és kísérését, az intervenciós szemléletet, a gyermek fejlődésének kísérését, a folyamatdiagnosztikát, az asszertív kommunikációt és a pozitív szuggesztiók alkalmazását.
Az interdiszciplináris együttműködés és kapcsolattartás keretrendszerében a családközpontúság megalapozza az intervenciós ellátást, amely alapvető feltétele az eredményes koragyermekkori ellátórendszer működésének.
A hallgatók elméleti és gyakorlati ismereteket és rutinokat sajátíthatnak el, hogy a mindennapi munkájuk során hogyan legyenek aktív részesei vagy kulcsszereplői ennek a koragyermekkori intervenciós hálózatnak.
A képzés célja
A hallgatók a képzésen megszerzett elméleti és gyakorlati ismeretek révén képesek legyenek a csecsemő spontán aktivitásának megfigyelésével, és a különböző képességterületek és reflexek szisztematikus vizsgálatával felismerni és pontosan meghatározni a reflexfejlődés minőségi és mennyiségi jellemzőt.
A reflexprofil részletes meghatározásával képesek legyenek elemezni és értelmezni az egyes reflexek szerepének, az idegrendszeri fejlődésnek, valamint a képességfejlődésnek az összefüggéseit.
Képesek legyenek megtervezni és végigvezetni az egészséges idegrendszerű csecsemőt és családját a reflexkorrekciós gyakorlatprogramon, amely teljes mértékben igazodik a gyermek szükségleteihez, adottságaihoz, egyéni reflexprofiljához és a fejlettségi szintjéhez.
Képesek legyenek az aktív és passzív gyakorlatokat a gyermek bevonásával vagy anélkül bemutatni és betanítani a szülőnek.
Szerezzenek jártasságot a videokontroll alkalmazásában, képesek legyenek a gyermek mozgását és reflexeit videófelvételek alapján elemezni és értékelni, majd a megfelelő tanácsokat és gyakorlatokat javasolni az fejlesztés eredményes folytatásához.
Elméleti és gyakorlati tudásuk, kommunikációs eszközrendszerük és szemléletbeli attitűdjük alkalmas legyen arra, hogy a JERR reflexkorrekciós folyamat kísérése során kulcsember szerepét tölthessék be a család intervenciós ellátásában.
Alkalmazni tudják a JERR egységes dokumentációs és adminisztrációs rendszerét, amelyekkel elősegítik a szakmaközi kommunikáció érthetőségét és az együttműködés átláthatóságát.
A képzés követelményei
-
90%-os részvétel a személyes és az online oktatáson
-
A képzés tananyagát kiegészítő kötelező és ajánlott szakirodalom
-
Reflexkorrekciós gyakorlatprogram alkalmazása home-training keretében és teljeskörű dokumentálása
A képzés tananyaga
Elméleti tananyag
-
Reflexek, reflexláncolatok, reflexfejlődés
-
Mozgás és testtartás fejlődése
-
Reflexkorrekciós szemlélet
-
Tipikus és atipikus fejlődésmenet jellemzői
-
Adatvédelmi szabályok ismerete és alkalmazása, dokumentáció
Gyakorlati tananyag
-
Reflexkorrekció gyakorlati alkalmazása
-
Oktatóvideók
-
Esetbemutatáshoz kapcsolt szakmai és csoportos szupervízió
-
Önismeret, saját élmény
-
Kommunikációs színterek és eszközök
-
Önismeret (helyzetgyakorlatok, szakmai és kommunikációs eszközök)